قسمت اول را ميتوانيد در اينجا بخوانيد

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 ليونا بويد (قسمت دوم)

venice.jpg

لیونا حضورش را در موسیقی  در شمال آمریکا با اجرای کنسرتهای انفرادی در هر شهر بزرگ و اصلی ادامه داد و اغلب با ارکستر سمفونیک ها مثل بوستون pops کار کرد.

 او در نوارهایش با" سراندرو دیویس"/ "یویوما" / " جورجیس زم فایر" و " میشائیل کیمن نواخته است . او با سنت شکنی در سبک کلاسیک تورهائی را با "گوردن لایت فوت" و" ترسی chempan و همچنین با " چت اتکین "/" اریک کلاپتون  و دیوید گیلمور و راجر وایتیکر برنامه اجرا کرده است . او همچنین مهمان veeje دهها برنامه تلویزیونی مثل today show & tonight show و... در آمریکا بوده است .

 

ضبط بسیار موفقیت آمیزش با شرکت CBS/SONY برای موسیقی او طرفداران بسیاری به وجود آورد .روزنامه کانبرا در استرالیا در باره او نوشت : " اجرائی بسیار مهیج و زیبا و کامل شده از لحاظ موسیقی و از لحاظ تکنیکی بدون نقص ترین اجرائی که تا الان از یک گیتاریست شنیدم ."

 

او همچنین بر روی فیلمهای" گامی بر روی ابرها" و بر روی فیلمی اثر ارنست همینگوی به نام " رویای فیل سفید " نواخت که اولی برنده جایره اول جهانی در زمینه موسیقی شد . او در مدت کارش جوایز زیادی را از آن خود کرد و همچنین در رای گیری به عمل آمده از مجله GUITAR PLAYER 5 بار به عنوان برترین نوازنده گیتار کلاسیک انتخاب شد .

 

pp_Fan_Club_China_S.jpgMembers of the Liona Boyd Fan Club in Chinapp_jodhpur.jpgFebruary 2000
 watching opium smokers in Jodhpur, India

اخیرا او تصمیم گرفته که علاقه اش به فرهنگ لاتین و عشقش را به زبان Spanish  دنبال کند . او در آخرین اثرش ریتمهای معروف لاتین را با گیتار عشقانه Spanish  در هم آمیخته است که در آن نوازندهای مهمانی مثل " آل دی میولا "/ " استیو مورس "/ " جسی کوک "/   .....  حضور دارند .

 

" هر وقت که کنسرتهایم مرا به جنوب و مرکز آمریکا میبرند بین خودم و تماشاچیانم رابطه خاصی احساس می کنم ." علاوه بر اجراهای فردی و ارکستر سمفونیک ها  لیونا با گروه  “Nuevo Latino و مهمانش pavlo در تور است.

 لیونا اغلب از استعدادش برای حمایت از چیرهائی که معتقد است استفاده می کند . یکی از موارد خاص در مورد او این است که او عمیقا نگران حیوانات آزمایشگاهی است .

Liona Boyd with her cat 'Muffin'

 

 مترجم: مجيد قطبی

/ 0 نظر / 8 بازدید