سلام! ۲ تا سوال هست که در اين قسمت قرار ميدم و دوست دارم همه هم شرکت کنند چون رو يه مساله ای دارم تحقيق ميکنم فقط جوابها رو صادقانه بگيد و حتی اگر دوست داشتيد بدون اسم و عنوان

ممنون

سوال:

۱=چرا گيتار ميزنيد ؟ ( لطفا رک باشيد و واقعيت رو بگيد ) چرا ساعتها از عمرتون رو صرف نوازندگی ميکنيد لحظه هايی که ميتونيد بجاش کارهايی ديگه ای انجام بديد.

۲=به چه سبکی علاقه داريد . چرا؟ بخصوص کلاسيک کارها از چه چيز اين سبک خوششون مياد ؟ ( چه عاملی باعث شد شما گيتار کلاسيک رو انتخاب کنيد؟

چرا به سمت سبکهای ديگه ای مانند راک و ... نميريد؟ آيا سعی کرديد تا تجربه ای در ساير سبکها داشته باشيد؟

 

 

/ 12 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
a3moon

سلام من یه سوال داشتم : آیا استاد فرزاد دانشمند هنرجو قبول میکنن و من چطور میتونم ایشونو پیدا کنم لطفا آدرس یا تلفنی از ایشون برام بذارید ممنون میشم.

مریم

من به کسی که دنبال استاد منه استاد دانشمند که بهترینه.راهنمایی میکنم موسسه سرایش خیابان مطهری البته آقای فتحی خودشون میدونم که شاگرد آقای دانشمند بودن پس جسارت منو ببخشن.آقای فتحی دوست دارم جواب سوال دومتونو بدم چون در مورد سوال اول انقدر کوتاهی کذدم که خجالت میکشم جواب بدم.کلاسیک قوی و انگار با معیارهای زیبایی شناسی آدمالبته دست نخورده هاشون می خونه.من کلاسیک رو در حد پرستش و به عنوان سبک فرا زمینی دوست دارم.(اما حیف که دیر کشفش کردم 15 سال اینو حس نکردم.)

nazanin

سلام.گيتار ميزنم چون عاشق صداش و نواختنشم و چون اونو ساز همه ی عاشقا ميدونم.من سبکم پاپ چون به اين سبک علاقه دارم و به نظرم هيچ گيتاری صداش به صدای گيتار کلاسيک نميرسه.و تصميم دارم اسپانيشم کار کنم...اينم جواب سوالاتون.وبلاگتون خيلی جالبه به منم سر بزن خوشحال ميشم جولب همينا رو شما هم در مورد خودت بگی.موفق باشی.بای.

babak

اول اينکه اقای فتحی ازت ناراحتم.دوم سلام...... فکر نمی کنم که عشق دليل بخواد يا اصلا استدلال پذير باشه.نمی دونم شايد قيافه ی گيتار برام جذاب بود يا صداش.اما اين رو خوب ميدونم که اگاهانه سبک کلاسيک رو انتخاب کردم...

مهدی

سلام ۱) يکی از دلايل من از اين که گيتار ميزنم اين هست که علاقه ی شديدی به گيتار دارم که همچنين به پيانو(که البته کمی از اون رو به کمک خواهرم که پيانو ميزنه ياد گرفتم) و ويولن رو هم دوست دارم - اما به اين علت که گيتار هم ارزان تر هست و هم در درجه ی اوا اون رو دوست دارم به يادگيری گيتار پرداختم / دليل آن هم اين هست که نواخت موسيقی اون هم در تنهايی و به من آرامش نسبتا فوق العاده ای ميده / همچنين ذر مورد اين موضوع که شما گفتيد چرا عمر را صرف اين کار ميکنيم : «چون من تنهايی رو اون هم فقط با خودم و خودم دوست دارم چون به اون عادت کردم در ضمن کسی خيلی با من ايجاد روابط دوستی نميکنه اگر چه خيلی ها به من ميگن آدم ساکت و خوبی هستم و لی آن چنان کسی با من دوست نميشه به همين دليل تقريبا بيشتر زندگی خودم رو (و شاید همه ی آن را) صرف کار کردن با کامپيوتر و اينترنت و موسيقی ميکنم تا کار های ديگه!!!!!

مهدی

۲) من خودم اوايل اصلا از سبکهای گيتار خيلی سرم نميشد و فقط با پاپ آشنا بودم و چیزی سر در نمی آوردم و حتی نشنیده بودم!!! تا اين که در اسفند ۱۳۸۲ يک گيتار برای خود تهيه کردم و تصميم گرفتم پس از تعطيلات عيد شروع به يادگيری آن کنم به همين جهت به خواهرم که به آموزشگاه رامتين برای پيانو مي رود سپردم که اسمم رو بنويسه تا اين که اولين جلسه رو که رفتم استادم گفت که «من فقط سبک کلاسیک رو کار میکنم مشکلی که از این بابت نداری» من هم پذیرفتم. خوشبختانه استاد عزیزم آقای خسروی چنان گيتار کلاسيک را به من با شوق و اشتياق و تشويق و...و به طور زیبا و با همان لب خندهای دلنشین و رفتار دوستانه و تشویقاتشون آموخت که واقعا من رو شيفته ی سبک کلاسيک بخصوص گيتار کالاسيک کردن. استادم آقای خسروی به من به سبک کلاسیک رو به گونه ای آموخت که دیگه به هیچ وجه نمیتوانم از این سبک با معنی دست بکشم و یا به سراغ سبک دیگه ای برم به همین جهت دیگه به سمت تجربه سبک دیگه ای نمی روم چون واقعا و قلباً به کلاسیک علاقه دارم و معتاد شدم!!!

مهدی

!!!(اگر هم روزی بخواهم به سمت سبکهای دیگر برم ۱۰۰٪ در کنار یادگیری و نوازندگی کلاسیک به آن سبک دیگر می پردازم)...پس همیشه به کلاسیک ادامه میدم و خواهم داد... ايشون من رو اکنون به يک نوازنده آماتور و شاید هم به قول خودشون در حد عالی تبديل کردند و واقعا معنای سبک کلاسيک رو که تا الآن از دلها ی مردم به طور کلی فراموش شده به بنده آموخت. و به همین خاطر که کلاسیک به انسان روح تازه ای میده و من هم توی تنهایی به گوش دادن موسیقی و نواختن آن علاقه دارم کلاسیک رو بهترین سبک بخصوص برای گیتار دونستم.

مهدی

اين بود تمام حرفای دلم اميدوارم به شما تونسته باشم پاسخ رو بدم. من مهدی هستم ۱۵ سال سنم هست که الان «گیتار کلاسیک» رو نزد استادم آقای خسروی در آموزشگاه رامتین در کرمان یاد میگیرم...خوشبختانه اصلیتم کرمانی نیست!!!! و سال اول رو دوست داشتم از یکی از هنرستان های موسیقی در تهران ادامه بدم ولی به این دلیل که برای ثبت نام دیر جنبیدم نتونستم(اما شاید از اول سال عمومی رو به خاطر علاقه ام به موسیقی از اول بخونم یا آن رو از دانشگاه شروع کنم!!!) استادم آقای خسروی با من کتابهای کارولی-دانشمند «نوشته ی آقای فرزاد دانشمند » که استاد شما هم هستند که این کتاب فوق العاده ۲جلدی است-۵۰ قطعه گیتار کلاسیک رو کار میکنند و طبق گفته ی ایشون هر هفته به تهران می آیند و پیش آقای دانشمند میرن من ۱سال شاید هم ۳یا۴ سال آینده حتما به تهران بر میگردم و در همان جا به ادامه ی گیتار در کنار آقای دانشمند خواهم پرداخت

مهدی

دئست دارم این متن رو آقای دانشمند هم مطالعه کنند و نظر خودشون رو برای ایمیل من پست کنند پس اگر هنوز نزد ایشون کار میکنید حتما به ایشون بگیید که این پاسخ من به شما رو بخونن/ممنون... منتظرتون هستم پس حتما برای نظرتون رو در وبلاگم بگذارد-خوشحال ميشم... اکنون من در تنهايی خود به نواختن اين سبک دل نشين می پردازم و لذت میبرم.........................

aghahamidgol

ببخشيد من در ساز های ديگر فعاليست داشتم می خواهم گيتار را هم تجربه کنم می شه بگيد اگر خودم بخواهم ياد بگيرم می تونم يا نه؟ اگر منبعی برای آغاز کار مثل نت نويسی و ... می دانيد لطفا بگيد اينجا کلاس گيتار خيلی گرون است مثل ايران نيست